Okulary słoneczne


Słoneczne lato bez okularów przeciwsłonecznych byłoby trudne do zniesienia, nie dziwi więc fakt że stały się nieodłącznym letnim atrybutem, zarówno estetycznym jak i zdrowotnym.
Przy ich wyborze warto pamiętać, iż nie mogą one stanowić jedynie modnego dodatku do naszej garderoby. W dzisiejszych czasach wybór okularów przeciwsłonecznych jest bardzo duży. Na co zwrócić uwagę, aby móc cieszyć się dobrze dobranymi okularami? Jakie są rozwiązania dla osób wymagających korekcji wzroku?


Korekcyjne okulary przeciwsłoneczne mogą wykorzystywać:

- Soczewki zabarwione na dowolny kolor

- Soczewki fotochromowe, które w pomieszczeniach są bezbarwne, a na zewnątrz zabarwiają się jak słoneczne okulary

- Soczewki polaryzacyjne, które doskonale eliminują męczące wzrok odblaski światła od płaskich powierzchni

Wybierając okulary przeciwsłoneczne, zwróć uwagę na dodatkowe uszlachetnienia soczewek, które zwiększają ich funkcjonalność w zakresie ochrony wzroku przed promieniami UV – powłoki antyrefleksyjne z technologią UV, powłoki UV-400 i UV-color.

Światło jest niezbędne w procesie widzenia, jednak nadmiar promieni słonecznych może szkodzić oczom. Eliminacja szkodliwego promieniowania UV jest mocnym argumentem, od kiedy liczne badania wykazały bliskie powiązania pomiędzy ekspozycją na UV i schorzeniami oczu, od prostego uczulenia aż do zmian onkologicznych.

Transitions® SignatureTM


Szybkość

Podstawową zaletą soczewek Transitions jest szybkość procesu fotochromowego, zarówno pod względem zaciemniania, jak i rozjaśniania. W słońcu, pod wpływem promieniowania UV ciemnieją w ciągu zaledwie 30 sekund, po powrocie do pomieszczenia rozjaśniają się w ciągu zaledwie kilku minut.

Stabilne zabarwienie

Ważną zaletą soczewek Transitions jest stabilne zabarwienie, jednolite na całej powierzchni, niezależnie od grubości soczewki. Szczególnie ważne jest to dla klientów, którzy używają soczewek o dużych mocach lub noszą soczewki, o różnych mocach w parze.

Zdrowie

Soczewki Transitions blokują w 100% szkodliwe promieniowanie UV-A i UV-B zarówno gdy są przejrzyste, jak i zabarwione. Zaprojektowano je tak, aby chroniąc wzrok gwarantowały naturalne widzenie, łącznie z niezakłóconą percepcją barw otaczającego świata. Redukując rażące i jaskrawe światło na zewnątrz, soczewki te pomagają zminimalizować zmęczenie oczu. Soczewki Transitions zapewniają ochronę UV 400.

Kolor

Jedyne soczewki fotochromowe, które w stanie całkowitego rozjaśnienia są niemal tak przezroczyste jak soczewki bezbarwne, a w stanie całkowitej aktywacji ciemne jak soczewki przeciwsłoneczne. Soczewki Transitions gwarantują pełną ochronę przed rażącym światłem w każdej temperaturze użytkowania. Mogą być z powodzeniem stosowane jako soczewki przeciwsłoneczne zarówno w gorące dni lata, jaki w mroźne zimowe dni.

Transitions® XTRActive®


Transitions XTRActive to pierwsze soczewki fotochromowe do codziennego użytku, które ciemnieją także we wnętrzu samochodu.

Najwyższy poziom zaciemnienia na zewnątrz

Kiedy są użytkowane nazewnątrz zaciemniają się bardziej niż jakiekolwiek inne soczewki fotochromowe firmy Transitions. Wysoki poziom zabarwienia osiągają nawet w wysokich temperaturach otoczenia. Stanowią doskonałą ochronę przed rażącym światłem słonecznym i promieniowaniem UV zarówno zimą, jak i latem.

Umiarkowane zabarwienie w samochodzie

Fakt, że zaciemniają się przy ekspozycji na światło widzialne, sprawia, że są idealnym rozwiązaniem dla kierowców. Użytkowane w samochodzie w słoneczny dzień, zaciemniają się do poziomu zapewniającego wygodne i bezpieczne widzenie niezbędne podczas prowadzenia samochodu.

Delikatnie zabarwione w pomieszczeniach

W pomieszczeniach soczewki te mają delikatne zabarwienie, co zapewnia komfort widzenia przez cały dzień. Soczewki Transitions XTRActive nadają się doskonale dla dynamicznych, aktywnych osób, których obowiązki zawodowe lub ulubione rozrywki wiążą się z długim przebywaniem na powietrzu oraz dla osób spędzających dużo czasu za kierownicą samochodu.

Soczewki Transitions XTRActive dostępne są w kolorach:

- SZARYM,
- BRĄZOWYM,
- GRAFITOWO-ZIELONYM

Soczewki polaryzacyjne


Jednym z najbardziej uciążliwych zjawisk, z jakimi zmagają się kierowcy, są oślepiające odblaski. Wiele wypadków samochodowych spowodowanych jest właśnie przez nie. Ich źródłem jest najczęściej intensywne światło słoneczne, które odbija się od powierzchni drogi, maski samochodu czy deski rozdzielczej.
Skutecznym sposobem na wyeliminowanie tego niekorzystnego zjawiska jest używanie soczewek polaryzacyjnych.

Naturalne światło, które odbija się od powierzchni płaskiej staje się światłem spolaryzowanym. Filtr polaryzacyjny blokuje światło spolaryzowane, zapewniając komfort widzenia. Kolor w soczewkach Xperio i DriveWear zaprojektowano tak, aby ograniczyć nadmiar światła słonecznego, zapewniając jednocześnie prawidłowe rozpoznawanie świateł sygnalizacyjnych w dzień, co w przypadku kierowców jest bardzo istotne. Bezpieczeństwo na drodze jest bowiem wartością nadrzędną, dlatego warto o tym pamiętać wybierając okulary.